O nás

O nás - zruby a drevenice firmy Pinuslog

Čo sľúbime, to postavíme

Ak ste sa rozhodli postaviť si stavbu z dreva, máte povinnosť správne si vybrať výrobcu zrubu či dreveného domu. Práve výrobca je ten, kto Vám pomôže splniť si sen o ideálnom bývaní, a to nielen dokonalým remeselným prevedením a dizajnom, ale aj s dôrazom na nespočetné množstvo malých detailov, ktoré vytvárajú tú nezameniteľnú atmosféru domova.

Ak Váš výber smeruje k našej firme PINUS-LOG, s. r. o., znamená to, že jedna z Vašich najväčších priorít je kvalita remeselného spracovania a osobný profesionálny prístup ku každému nášmu i potenciálnemu zákazníkovi.

Zdokonalený spôsob spájania kmeňov, ktorý sme vypracovali na základe našich skúseností v kombinácii s najmodernejšími tesniacimi materiálmi, nám dovoľujú poskytnúť našim zákazníkom záruku na úplnú tesnosť všetkých tesárskych spojov počas celej životnosti našich stavieb.

Ako sme začínali

Firma Pinus-log vznikla v roku 2001 odčlenením od s. r. o. Slovenská banská, so sídlom Hodruša-Hámre. Kontinuálne sa výrobou zrubových domov zaoberáme od roku 1996, pričom prvé roky celá naša produkcia smerovala na francúzsky trh. Vznikom spoločnosti Pinus-log sa začíname intenzívnejšie venovať domácim trhom a ponúkať našim zákazníkom komplexné služby, počínajúc profesionálnym poradenstvom v štádiu rozhodovania sa zákazníka, konzultácie s architektom a vypracovaním projektu, až po samotnú realizáciu domu vašich snov. Pri výrobe spolupracujeme so skúseným tímom odborníkov, ktorí sú zárukou vysokej profesionality.

Prečo my?

  • Náš výrobný tím sa už po dlhé roky skladá z tých istých ľudí, nie ako u mnohých konkurenčných firiem. Všetci naši zamestnanci prešli množstvom viac či menej náročných prác a prepracovanými detailmi stavebných postupov, ktoré sú na vysokej profesionálnej úrovni. Zaručujeme najvyššiu kvalitu prevedených prác.
  • Ako prví v SR sme priniesli na trh nový tvar zrubových stavieb, kde sa integrovala kanadská technológia spájania pozdĺžnych spojov so slovenskými rybinovými rohovými spojmi. Táto technológia prináša lepšie tepelnoizolačné vlastnosti klasických slovenských dreveníc.
  • Sme prvá firma na Slovensku, ktorá už od roku 2009 používa na spájanie pozdĺžnych spojov zrubových stavieb veľmi náročný zrubový spoj typu "W". Tento spoj zabraňuje ich otváraniu. Spoj bol vyvinutý v Kanade, kde je desaťročia overený a vyskúšaný praxou.
  • Neoceniteľná je výmena našich skúseností so skúsenosťami popredného kanadského výrobcu Moose Mountain.

Ako staviame zruby

Zrubové stavby vyrobené vo firme Pinus-Log, sú konštruované zo smrekovej guľatiny s priemermi od 280 mm až do 350 mm, ktoré sú ručne odkôrnené a veľmi špeciálnym spôsobom sú ukladané do stien.

Pozdĺžne spoje medzi jednotlivými drevami sú dokonalé a to isté platí aj pre sedlové rohové spoje, ktoré navyše svojou konštrukciou umožňujú zosychanie dreva bez toho, aby sa narušila ich tesnosť. Stavby sú budované v našej prevádzkovej ploche kde je v priebehu niekoľkých týždňov postavená hrubá zrubová stavba, v ktorej sa pred expedíciou k zákazníkovi dokonale označí každý kmeň a jeho miesto v konkrétnej stene.

Počas rozoberania stavby sa vŕtajú otvory pre rozvod elektrickej energie, spoje sa izolujú minerálnou vlnou a jednotlivé prvky sa impregnujú proti škodcom základným čírym náterom Bochemitu QB.

Samotná montáž drevenice u zákazníka je už potom spravidla len otázkou niekoľkých hodín, kedy skúsený tím našich pracovníkov za pomoci autožeriavu znovu uloží jednotlivé kmene na svoje miesto.

Naša práca je najlepšia reklama

Drevu rozumieme do poslednej triesky. Naše skúsenosti odovzdávame klientom v každej drevenici alebo zrube, ktorý postavíme.

logo-pinuslog-pata.png